Foundational Cloud Practitioner

در این دوره آموزشی، به تعریف پردازش ابری، ویژگی‌های آن و روش‌های استقرار و انواع خدمات قابل ارایه‌ به‌وسیله‌ی ابر می‌پردازیم. در حالت کلی کلاد اینجینیر معماری زیرساخت و نحوه‌ی عملکرد ارایه‌دهندگان خدمات ابری و سرویس‌های اصلی در پردازش ابری را (Mechanical sympathy) مورد بررسی دقیق قرار می‌دهد.
سطح دوره
Beginner Level
زمان کامل دوره
۱۷ ساعت
مدرک معتبر
دارد
پیش نیاز دوره
ندارد
سطح دوره
Beginner Level
زمان کامل دوره
۱۷ ساعت
مدرک معتبر
دارد
پیش نیاز دوره
ندارد

درباره‌ دوره

 

پردازش ابری یا به‌عبارت بهتر «اکوسیستم ابری» انواع مختلفی از تخصص‌ها و راهکارها را دربرمی‌گیرد و سعی می‌کند به‌شکل جامع‌تری در بخش‌های متنوع زیرساخت نقشی حایز اهمیت و اثرگذار داشته باشد.

به همین دلیل، کار کردن در حوزه‌ی فناوری‌های ابری [اکوسیستم ابری] می‌تواند فرصت‌های متعدد و متنوعی را برای جامعه‌ی تخصصی IT و فناوری‌های مرتبط با کامپیوتر ایجاد کند.

گستردگی و گوناگونی مباحث در پردازش ابری، باعث‌شده تا امروزه علاقه‌مندان به یادگیری و کار در حوزه‌ی پردازش ابری انتخاب‌های زیادی داشته باشند و بتوانند طیف وسیعی از سرفصل‌ها (از مباحث مربوط به توسعه نرم‌افزار و شبکه‌های کامپیوتری گرفته تا امنیت و …) را به‌طور هم‌زمان تجربه کنند.

از آن‌جایی‌که یادگیری و تجربه‌ی همه‌ی زیرشاخه‌های پردازش ابری، برای‌علاقه‌مندان امکان‌پذیر و منطقی نیست، بهتر است ابتدای مسیر به‌شکل پیش‌نیاز با مفاهیم پردازش ابری و معماری ارایه‌دهندگان خدمات ابری و سرویس‌های آن‌ها آشنا شوند و در مراحل بالاتر مسیر تخصصی‌تر و متناسب با علاقه‌ی خود را پیش بگیرند.

 

دوره‌ی حاضر پیش‌نیاز سایر دوره‌های پردازش ابری است.

 

در بخش ابتدایی دوره‌، دانش‌پذیر به درک مناسبی از تعریف پردازش ابری، ویژگی‌های آن، انواع مدل‌های استقرار (Deployment Models) می‌رسد و مفاهیم کلی حوزه‌ی امنیت ابری، همراه بازیابی حوادث و سرویس‌های اصلی در پردازش ابری (Service Model) را یاد می‌گیرد. هم‌چنین، در این مرحله با مهم‌ترین و پرکاربردترین واژ‌ه‌ها در پردازش ابری آشنا می‌شود.

 

با توجه به اصل Mechanical Sympathy در معماری ابری‌، متخصصین ابری در هر شاخه‌ی آن باید دید درستی از معماری زیرساخت و نحوه‌ی عمکرد ارایه‌دهندگان خدمات ابری و سرویس‌های اصلی آن‌ها (براساس Service Model) داشته باشند؛ از این‌رو، در بخش دوم دوره به‌طور خلاصه به موارد گفته‌شده پرداخته می‌شود.

 

مسیر رشد

این دوره‌ برای چه کسانی مناسب است؟

دوره‌ی حاضر برای افرادی که به‌دنبال ورود به بازار کار بازارکار فناوری و خدمات ابری هستند و قصد دارند با تکیه بر راه‌حل‌های ابری نیازهای کسب‌وکارهای نوین را برطرف کنند، مناسب است.

 

  • دانشجوها
  • متخصصین حوزه IT 
  • کارشناسان NOC و SRE

توانایی‌ها

چه چیزی به دست می‌آورید؟

سرفصل‌ها

سرفصل‌های دوره

دریافت گواهی‌نامه پایان دوره

همه‌ی دوره‌های آموزش آروان آکادمی با استانداردهای روز دنیا و متناسب با نیازهای بازار کار طراحی شده‌اند، از این‌رو، شما می‌توانید پس از اتمام دوره‌ی آموزشی مورد نظرتان گواهی «اتمام دوره» را دریافت کنید و با تکیه بر اعتبار آن در مسیر شغلی مناسب و دل‌خواه‌ خود قرار بگیرد.

پرسش‌های رایج

بله، همه‌ی دوره‌های آموزشی آنلاین آروان آکادمی برای همیشه رایگان هستند و پرداخت هزینه فقط در ازای «اعتبارسنجی دانش» و «دریافت مدرک» انجام می‌شود.

بله، شما با حضور فعال در دوره‌های آموزشی و با تسلط به محتوای سرتیفیکیت‌های Associate در هر مسیر، می‌توانید به بازار کار اکوسیستم ابری [شرکت‌های مختلف و معتبر] وارد شوید و چالش‌های مختلفی را در مسیر شغلی خود برطرف کنید.

خیر، دوره‌های آموزشی آروان آکادمی به‌طور کامل از سطح پایه تا تخصصی پیش می‌روند و شما برای شرکت در هیچ یک از مسیرهای آموزشی به پیش‌نیاز خاصی نیاز نخواهید داشت.

مدت زمان لازم برای یادگیری کامل دوره‌های مختلف در صفحه‌ی اختصاصی آن‌ها شرح داده شده است؛ از‌ آن‌جایی‌که مسیر آموزشی دوره‌های آروان آکادمی به‌طور مستمر به‌روز می‌شوند، بهتر است قبل از شروع دوره حجم و زمان مسیر آموزشی خود را مشاهده کنید.

مسیرهای آموزشی آروان آکادمی با تکیه بر معماری زیرساخت آروان‌کلاد پیش می‌روند. با این‌حال، شما با یادگیری مفاهیم اصلی و استاندارد می‌توانید معماری منحصر به هر ارایه‌‌دهنده‌ی خدمات ابری را درک کنید.

خیر، شما می‌توانید از هر مرحله‌ای دوره‌ی آموزشی خود را شروع کنید. البته پیشنهاد می‌کنیم که هم‌گام با مسیر رشد طراحی‌شده و با ترتیب پیش‌فرض دوره‌ها فرآیند یادگیری  خود را تکمیل کنید.

خیر، محتوای دوره‌ها فقط به‌شکل آنلاین و در وب‌سایت آروان آکادمی در دسترس هستند، از این‌رو می‌توانید در هر زمان با مراجعه به وب‌سایت آروان آکادمی آن‌ها را مشاهده کنید.

بله، این گواهی بدون هیچ هزینه‌ای به همه‌ی کسانی که یک دوره‌ی آموزشی را کامل کرده‌اند، ارایه می‌شود.

ورود آسان به بازارکار خدمات ابری

با شرکت در دوره‌های آروان آکادمی، سطح دانش ابری خود را توسعه دهید و مسیر شغلی خود را به‌عنوان Cloud Engineer، یا کارشناس NOC و SRE ادامه دهید.